sobota, 21 listopada 2015

Coś z niczego cz. 1. Sałatka z czerwonej fasoli i kukurydzy.

Witajcie! Nie było mnie jakiś czas tj. kilka miesięcy. Jakoś nie mogłam się zebrać. Nie będę się jednak tłumaczyć i obiecywać, że to ostatni raz, bo pewnie to nie będzie ostatni raz. Ale do rzeczy, wracam z szybkim przepisem i nową "serią", czyli to co lubię najbardziej: kiedy w lodówce pustki i trzeba kombinować coś smacznego do jedzenia lub gdy trzeba wykorzystać jakieś resztki z poprzednich przepisów. Tak więc dzisiaj prosta sałatka z czerwonej fasoli i kukurydzy. Mój luby gotował ostatnio dla nas obiad (mnie rozkłada choroba, więc pozwoliłam mu na skorzystanie z kuchni hehe) wymyślił szybkie chilli con carne, po którym zostały mi pootwierane puszki kukurydzy i fasoli. Stworzyłam więc prostą, ale smaczną sałatkę, oto przepis:

Składniki:
1/2 puszki czerwonej fasoli
2/3 puszki kukurydzy
1/2 małej cebuli
1/2 czerwonej papryki
"garść" marynowanych w occie cebulek (można użyć innego marynowanego warzywa lub ogórka konserwowego czy kiszonego, co tam macie pod ręką)
3 ugotowane na twardo jajka
ok. 5 łyżeczek majonezu "light"
pieprz i koperek do smaku

Odcedziłam fasolę oraz kukurydzę, cebulę drobno pokroiłam, paprykę oraz jajka pokroiłam w kostkę, a marynowane cebulki przekroiłam na pół. Wszystko ze sobą dokładnie wymieszałam. Sałatkę podam do pieczonej piersi z kurczaka. Smacznego!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz